XV NIEDZIELA ZWYKŁA 

„Kto jest moim bliźnim?” – pytanie postawione Jezusowi przez uczonego w Prawie nie straciło nic ze swej aktualności. Spotkanie człowieka będącego w potrzebie to sprawdzian dla naszej wiary i wyzwanie, by siebie uczynić bliźnim. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy o przemianę naszych serc, by były otwarte i hojne wobec wszystkich, których spotykamy.

Kolekta zostanie przeznaczona na porządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.    

*****

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.
  3. We wtorek obchodzi swoje urodziny były ks. proboszcz Eugeniusz Kurpas – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  4. Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza we wtorek na kolejne spotkanie modlitewne z cyklu „Na spacer po Szczęście”. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00, po niej wspólne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. „Spacer z Przyjacielem” to temat kolejnego spotkania.
  5. W środę 13 lipca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej – różaniec i procesję wokół kościoła. Prosimy zabrać świece z okapnikami.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Na nabożeństwo zapraszamy po Mszy św. o godz. 7.30.
  7. W najnowszym Gościu Niedzielnym: kolejna płyta z Biblią Audio oraz artykuł o Roztoczu, gdzie przed niespełna miesiącem odbyła się pielgrzymka z naszej parafii.
  8. Chcemy poinformować, że zakończyliśmy modernizację instalacji centralnego ogrzewania na probostwie. Oddzielenie probostwa od kościoła, czyli założenie dodatkowego pieca gazowego (z taryfą dla domu) oraz założenie czynnych regulatorów termostatycznych na kaloryferach pozwoli na obniżenie rachunków za ogrzewanie probostwa.
  9. Od poniedziałku można rezerwować intencje mszalne na rok 2023. W pierwszym tygodniu tylko Msze Święte za żywych – tzn. jubileuszowe i urodzinowe.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na porządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Uzbieraliśmy już połowę potrzebnej kwoty. Bóg zapłać za każdą ofiarę.