XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenia królestwa Bożego. Posłani do nieprzychylnego środowiska mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii. Prośmy w tej Eucharystii o dar przyjęcia Bożego słowa, aby nasze życie przyczyniało się do umacniania pokoju i sprawiedliwości wokół nas.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

*****

  1. Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza w każdy wtorek lipca na spotkanie modlitewne z cyklu „Na spacer po Szczęście”. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18.00, po niej wspólne uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Tematem pierwszego spotkanie będzie „Spacer z Tatą”.
  3. W środę, 6 lipca, święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwach. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca. Msza św. w int. kapłanów o godz. 18.00.
  5. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół – na porządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu.

*****

Niech nowy tydzień będzie dla nas czasem poznawania Jezusa i Jego miłości, abyśmy stawali się Jego uczniami. Na czas, który jest przed nami, we wszystkich trudach i radościach, niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.