XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Chrystusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Rozpoczynając tę Eucharystię, prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.

            Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.

*****

 1. Po południu zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:00.
 2. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarte spotkanie w poniedziałek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 3. Pierwsze spotkanie nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej na probostwie.
 4. W środę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każda Mszą św., a w piątek i sobotę dodatkowo od godz. 17:00. Jest to także okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek o godz. 7:30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu dodatkowo możliwość adoracji po Mszy św. wieczornej do godz. 22.00.
 7. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. wynagradzająca za grzechy, zniewagi, bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec. O godz. 20:30 w tym dniu tradycyjnie Apel Jasnogórski.
 8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje.
 9. Z okazji zakończonego roku szkolnego i katechetycznego składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w dzieło katechizacji i ewangelizacji: katechetom, animatorom grup parafialnych, rodzicom i uczestnikom tych dzieł.
 10. Zachęcamy, by Rodzice wysyłający swoje dzieci na wakacje napisały odpowiednią prośbę skierowaną do organizatorów wypoczynku o umożliwienie udziału w Mszy Świętej niedzielnej.
 11. Przypominamy, że w wakacje nie ma Mszy Świętej niedzielnej o godz. 15.45.

*****

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.