XII Niedziela Zwykła
        

Stajemy przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, który w dzisiejszej Ewangelii zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr: „Za Mesjasza Bożego” jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co Mu odpowiesz? Prośmy w czasie tej Eucharystii o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy po mszy wieczornej na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół kościoła. W sposób szczególny do udziału zachęcamy dzieci komunijne i dzieci w bieli.
 2. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w int. ks. Artura, który w tym dniu obchodzi rocznicę urodzin.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii oraz nauczycieli i pracowników szkół na Mszę Świętą dziękczynną w piątek o godz. 16.00.
 5. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 6. Od przyszłej niedzieli, czyli od 26 czerwca Msze św. będziemy odprawiać według porządku wakacyjnego tzn. w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 15:45.
 7. Informujemy, że odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej śp. ks. Prałata Stanisława Sierlę, wieloletniego diecezjalnego duszpasterza akademickiego, pierwszego rektora kościoła akademickiego, prekursora ewangelizacji przez piosenkę religijną, współtwórcę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej “Sacrosong” oraz długoletniego naszego proboszcza i dziekana w Siemianowicach będzie miało miejsce w niedzielę 26 czerwca br. w kościele akademickim w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 8. Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Siemianowicach oraz parafia w Bytkowie zaprasza na koncert „Idę po wodzie” w wykonaniu Grzegorza Kloca z zespołem. Koncert odbędzie się w kościele p.w. Ducha Św. w Siemianowicach – Bytkowie. W niedziele 26 czerwca o godz. 18.30.
 9. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Tydzień temu odbywały się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista znajduje się w gablotce oraz na stronie internetowej. Pierwsze spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 28 czerwca po Mszy św. wieczornej na probostwie.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Stolicę Apostolską.