XI NIEDZIELA ZWYKŁA 

            Istnienie trzech Osób w jedynym Bogu było nie do przyjęcia dla Żydów strzegących prawdy o jedyności Boga. „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – zapewnia Zbawiciel. Oto delikatność Boga, który nie forsuje ludzkiej świadomości, ale ją stopniowo kształtuje. Prośmy Go, aby dziś pozwolił nam uczynić kolejny krok na drodze rozumienia prawdy objawionej.
Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Kolekta zostanie przeznaczona na uporządkowanie drzewostanu na parafialnym cmentarzu. Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

*****

 1. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej – różaniec i procesję wokół kościoła. Prosimy zabrać świece z okapnikami.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Przez procesję z Najświętszym Sakramentem składamy publiczne wyznanie naszej wiary i pobożności Eucharystycznej. Procesja wyruszy po Mszy Św. rozpoczynającej się o godz. 8:30. Przejdziemy ulicami: Maciejkowicką, Budryka, bpa Domina, Maciejkowicką. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach i wystrój okien w całej parafii. Zachęcamy mieszkańców do zaangażowania się w budowę i wystrój ołtarzy oraz dziękujemy za wspólną troskę. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach i młodsze dzieci w bieli do sypania kwiatów. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Nie będzie Mszy św. o godz. 10:00 i 15:45. Pozostałe Msze św. jak w niedziele.

Od piątku przez 8 dni trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją wokół Kościoła po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkie dzieci komunijne.

 1. Wyjazd na pielgrzymkę szlakiem roztoczańskim w piątek o godz. 6.00 z parkingu parafialnego.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy po mszy porannej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
 • poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK
 • wtorek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
 • piątek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.
 1. W „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata św. Jana Pawła II.
 2. Informujemy, że odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej śp. ks. Prałata Stanisława Sierlę, wieloletniego diecezjalnego duszpasterza akademickiego, pierwszego rektora kościoła akademickiego, prekursora ewangelizacji przez piosenkę religijną, współtwórcę Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej “Sacrosong” oraz długoletniego naszego proboszcza i dziekana w Siemianowicach będzie miało miejsce w niedzielę 26 czerwca br. w kościele akademickim w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 3. Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Siemianowicach oraz parafia w Bytkowie zaprasza na koncert „Idę po wodzie” w wykonaniu Grzegorza Kloca z zespołem. Koncert odbędzie się w kościele p.w. Ducha Św. w Siemianowicach – Bytkowie. W niedziele 26 czerwca o godz. 18.30.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na uporządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu.