Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Jezus jest z nami zawsze i wszędzie. Jest naszym pokojem i radością. Przemienia, ożywia i umacnia nas Duchem Świętym, uzdalniając tym samym dodawania świadectwa. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii pomoże nam otworzyć się na działanie łaski. Niech przyjęty w Komunii Chrystus Eucharystyczny napełni nasze serca mocą i zapali w nas w ogień swojej miłości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

*****

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  2. Dziś można zyskać odpust zupełny publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Świece o godz. 7.00, 8.30, 16.30 i 18.00.
  4. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  6. Za tydzień odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych. Początek o godz. 13.30.
  7. Polecamy prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. relacja z pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej oraz kolejna płyta Biblia Audio: Dzieje Apostolskie i Listy Apostolskie cz.1.
  8. Schola Bytkowska zaprasza dziś na koncert Pieśni Uwielbienia o godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Bytkowie.
  9. Na tablicy ogłoszeń i w internecie podajemy listę kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Wybory odbędą się za tydzień.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na porządkowanie drzewostanu na naszym cmentarzu. Podczas ostatniej kolekty na ten cel zebraliśmy 7804 zł.

***** 

Przybądź, Duchu Święty i napełniaj nasze serca swoimi darami!