WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Wstąpienie Chrystusa do chwały Ojca jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być jednak obecny w życiu Kościoła. Rozpoczynając sprawowanie Eucharystii, wzbudźmy wiarę w to, że Jezus Chrystus jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata, a zwłaszcza wówczas, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego ciałem. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy pątników w naszych modlitwach.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na porządkowanie drzewostanu na cmentarzu. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

*****

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.
 2. Osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zapraszamy w poniedziałek na spotkanie po mszy wieczornej do domu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach Świętych porannych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą w tygodniu, w czwartek od 16.30, w piątek i sobotę od 17.00.
 4. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. w int. Ojca Grzegorza Adamczyka obchodzącego 15r. przyjęcia święceń kapłańskich.
 5. W piątek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy św. wieczornej, czuwaniem przygotowanym przez Wspólnotę Domowego Kościoła i potrwa do godz. 22.00.
 6. W przyszłą sobotę chcemy odwiedzić naszych chorych i starszych parafian. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii.
 7. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. wynagradzająca za grzechy, zniewagi, bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Mszą św. zapraszamy na Różaniec.
 8. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką roztoczańskim szlakiem z wpłatą należności, odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 9. Zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego przygotowane przez Wspólnotę Przyjaciół Jezusa, Domowy Kościół i scholę, w sobotę o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Parafia Ducha Świętego w Bytkowie zaprasza na czuwanie o godz. 19.00.
 10. Przypominamy, że do końca maja można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 11. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z faktu Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

*****

Proszono o ogłoszenie:
Prezydenta Miasta serdecznie zaprasza na VI PIKNIK ZDROWIA, który odbędzie się 5 czerwca w godz. 10.00-15.00, w „Parku Tradycji” w Michałkowicach. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań. Szczegóły na plakacie w gablotce.