VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. W jego intymnej atmosferze Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni uczniom Jego słowa. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za składane ofiary.

*****

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe. Będziemy modlić się o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie. Naszą modlitwę rozpoczniemy w te dni o godz. 17.15 pod krzyżem misyjnym.
  2. Od 22 do 29 maja przeżywamy tydzień modlitw za Powołanych do małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętajmy o narzeczonych i małżonkach.
  3. We wtorek przypada Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
  4. W czwartek 26 maja o godzinie 17.30 dzieci z Przedszkola nr 6 chcą w szczególny sposób uczcić Matkę Boską i zapraszają w tym dniu na program artystyczny podczas nabożeństwa majowego. Zapraszamy szczególnie wszystkie mamy.
  5. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo rozpocznie się w piątek 27 maja o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  6. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” w którym warto zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot.
  8. Za tydzień mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Nasza parafia wyrusza w niedzielę o godz. 6:30. Przywitanie powracających pielgrzymów ok. godz.18:00 w kościele. Dlatego Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę odprawimy wyjątkowo o godz.18:30. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 17:00.
  9. Podczas tegorocznej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w dniu 16 czerwca, przejdziemy w procesji ulicami: Maciejkowicką, Budryka, bpa Domina, Maciejkowicką. Osoby, które chciałyby się zaangażować w postawienie ołtarzy zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 30 maja po mszy wieczornej w domu katechetycznym.
  10. W kancelarii trwają zapisy na Pielgrzymkę roztoczańskim szlakiem, która dobędzie się w dniach 17-19 czerwca.

 

W tym tygodniu rozpoczęliśmy wycinkę oraz pielęgnację drzew. Podczas ostatniego zebrania Rada parafialna prosiła, aby podawać informacje o zbiórkach specjalnych. Wstępny kosztorys wycinki drzew, na które otrzymaliśmy zgodę Urzędu Miasta opiewa na kwotę 60 tys. zł. Podczas ostatniej kolekty zebraliśmy 8 tys. złotych. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona również na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.