V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022r.

 

Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do Wieczernika. Jezus zapewnia uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Uczestnicząc w uczcie eucharystycznej, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na uporządkowanie drzewostanu na terenie przykościelnym i cmentarzu. Bóg zapłać za złożone ofiary, troskę o kościół i dobro świadczone dla wspólnoty parafialnej.

*****

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
  2. W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na probostwie.
  3. Koło Przyjaciół Misji zaprasza w środę o godz. 18.00 na mszę św. w int. misji, a następnie na spotkanie w domu katechetycznym.
  4. Zachęcamy młodzież do pogłębienia swojej wiary przez udział w Kursie Alfa. Spotkanie w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego zapraszamy po mszy o godz. 7.30.
  6. W tym roku kończy się pięcioletnia kadencja obecnej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory do nowych Rad odbędą się w niedzielę 19 czerwca. Karteczki z propozycją kandydata (imieniem i nazwiskiem) do Duszpasterskiej Rady Parafialnej można wrzucać do koszyczka z kolektą. Zgłoszenia do końca maja.
  7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie.
  8. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych planujących w najbliższych miesiącach zawrzeć sakramentalne małżeństwo rozpocznie się w piątek 27 maja o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  9. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ ROZTOCZAŃSKIM SZLAKIEM, która dobędzie się w dniach 17-19 czerwca. Zapisy w kancelarii.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

*****

Każdy potrzebuje Komunii świętej: dobrzy, aby pozostali dobrymi i źli, aby stali się dobrymi.

św. Jan Bosco