Niedziela Dobrego Pasterza
8 maja 2022

Ewangelia dzisiejszej niedzieli stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy Mu zaufali. „Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym naszym życiem. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
 2. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Święcenia prezbiteratu odbędą się w sobotę, 14. maja, o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze.
 3. Jutro w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie synodalne. Ma ono charakter otwarty. Dla dokładniejszego zapoznania się z celem spotkania i jego formą zamieszczamy na naszej stronie internetowej wspomniany komunikat.
 4. W najbliższą środę o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Marka Szkudły. Kandydaci przychodzą na godz 17.15. Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 19.00.
 5. W piątek 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Msza święta o godz. 18.00. a następnie różaniec i procesja. Prosimy przynieść ze sobą świece z okapnikami. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego.
 6. Zachęcamy młodzież do pogłębienia swojej wiary przez udział w Kursie Alfa. Spotkanie w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 7. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się w piątek 13 maja w bazylice piekarskiej – szczegóły na stronie internetowej.
 8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe. Zachęcamy do nabycia „Gościa” i słuchania słowa Bożego.
 9. Zgodnie z Dekretem Arcybiskupa katowickiego, w naszej archidiecezji 12. czerwca odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Dzisiaj rozpoczyna się proces zgłaszania kandydatów. Karteczki z propozycją kandydata (imieniem i nazwiskiem) prosimy wrzucać do koszyczka z kolektą. Kandydatów można zgłaszać do 4 czerwca. 5 czerwca nastąpi udostępnienie list wyborczych. Zasady wyborów i statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej znajduje się na naszej stronie internetowej.
 10. Obecną Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 16. maja na godz. 19.00 na probostwo.
 11. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ ROZTOCZAŃSKIM SZLAKIEM w dniach 17-19 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca maja. Spotkanie organizacyjne z wpłatą odbędzie się 4. czerwca o godz. 16.30 w domu parafialnym. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
 12. W sobotę 04. czerwca odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „NA KRAŃCE ŚWIATA”. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Arturem.
 13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na uporządkowanie drzewostanu na terenie przykościelnym i cmentarzu.

*****

Posileni słowem i Ciałem naszego Pana, umocnieni Jego błogosławieństwem, idźmy za Nim, jak owce za pasterzem, abyśmy doszli do rajskich pastwisk, gdzie nie będzie już ani bólu, ani łez, ani cierpienia, lecz gdzie panuje wieczna radość z Chrystusem.