III Niedziela Wielkanocna
1 maja 2022

Gromadzimy się na uczcie miłości. Jezus, kochający nas bez granic, po raz kolejny daje siebie samego w ofierze, jako pokarm na wieczność. Również swoim słowem uczy, jak dzielić się nieocenionym darem Bożym – miłością. Niech rozpoczynający się Ogólnopolski Tydzień Biblijny motywuje nas do spotkania z Bogiem w Piśmie Świętym.

Kolekta przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

*****

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo majowe w tygodniu o 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.
 2. We wtorek, 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 w int. Ojczyzny oraz o 18.00.
 3. W środę 4 maja, we wspomnienie św. Floriana, o godz. 10.00 w kościele św. Antoniego zostanie odprawiona Msza św. w intencji hutników, z okazji ich święta patronalnego.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca. Nabożeństwa odprawimy po Mszach Świętych porannych.
 5. W czwartek zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież od godz. 16.30. W piątek i sobotę spowiedź od 17.00.
 6. Zapraszamy młodzież do pogłębienia swojej wiary chrześcijańskiej. Przyjdź do nas i podyskutuj lub tylko posłuchaj. Kurs Alpha rozpoczynamy w piątek na spotkaniu młodzieżowym o godz 19.00 w domu parafialnym.
 7. Po Mszy Świętej wieczornej w piątek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 8. Msza św. wynagradzająca za grzechy, zniewagi, bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.30. Przed mszą zapraszamy na Różaniec. O godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 9. Odwiedziny chorych w sobotę. Zapisy w kancelarii do czwartku.
 10. Dzieci zapraszamy na spotkanie, czyli wspólny śpiew, taniec i rozmowę, w każdą niedziele o godz. 11.15.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.
 12. Parafia organizuje PIELGRZYMKĘ ROZTOCZAŃSKIM SZLAKIEM w dniach 17-19 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca maja. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
 13. Zgodnie ze wskazaniem zawartym w odczytanym miesiąc temu komunikacie Metropolity Katowickiego, spotkanie synodalne odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek 9 maja o godz. 19.00. Ma ono charakter otwarty. Dla dokładniejszego zapoznania się z celem spotkania i jego formą zamieszczamy na naszej stronie internetowej wspomniany komunikat.
 14. Rozpoczęły się przyjęcia kandydatów do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach na nowy rok formacyjny 2022/23. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie seminarium.katowice.pl
 15. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

Niech Boże błogosławieństwo doda nam sił w codziennie podejmowanym wysiłku dążenia do świętości.