NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój!”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie.

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Kolekta przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.

*****

  1. O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W czasie nabożeństwa pod krzyżem misyjnym po wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
  3. Uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona na wtorek.
  4. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  5. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy i razem modlić się o pokój na Ukrainie. Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.
  6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
  7. W ostatnim czasie po raz kolejny doszło do napaści na tle rabunkowym przed naszym kościołem. Dwóch mężczyzn zaatakowało starszą osobę i przewrócili ją wyrywając torebkę. Wcześniej wydarzyło się to nawet w samym kościele. Prosimy o zgłaszanie takich sytuacji na probostwie.
  8. Kolekta będzie przeznaczona na system monitoringu.
  9. Zapraszamy panie do wzięcia udziału w ewangelizacyjnej inicjatywie pt. „Kobiety na szczytach” w dniach 16-19.06.2022 oraz 25-28.08.2022. W programie: wędrówka górska w Tatrach, połączona z modlitwą i spotkaniami w grupach. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://kobietynaszczytach.pl/formularz-zgloszeniowy.
  10. Męski weekend „Ojciec z dzieckiem” odbędzie się w dniach 13-15.05.2022 oraz 3-5.06.2022 w okolicach Kocierza. W programie: wspólna wędrówka, rywalizacje sportowe, zabawy dla dzieci modlitwa i możliwość skorzystania z sakramentów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: http://www.niezlomny24.pl/niezlomny-ojciec-2/.

*****

         Niech błogosławieństwo z nieba umocni nas do odważnego głoszenia światu prawdy o miłosierdziu Boga. Doświadczając go, dzielmy się nim hojnie z innymi.