Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 

         Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus, skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być tego uczestnikami.

 

******

 

 1. Zapraszamy na godz. 17:00. Na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego. Nie będzie Nieszporów. Kolekta przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 3. Od dzisiaj do Zesłania Ducha świętego trwa liturgiczny Okres Wielkanocny. Te pięćdziesiąt dni Kościół obchodzi jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako jedną wielką niedzielę. Osiem początkowych dni tego okresu stanowią Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. W okresie wielkanocnym księża dekanatu spotykają się w jednej z parafii na konwencie, czyli Uroczystej Eucharystii z modlitwą o nowe powołania kapłańskie oraz za zmarłych kapłanów. Tym razem konwent odbędzie się w kościele Krzyża Świętego w sobotę 23. kwietnia o godz. 11:00.Zapraszamy parafian do uczestnictwa we Mszy Św. koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów dekanatu Siemianowice Śl.
 5. Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas archidiecezji 
 6. Wspólnota Dzieci Maryi pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli grupę poprzez zakup palm wielkanocnych.
 7. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św.
 8. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych oraz w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni.
 9. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przez swoją pracę, poświęcenie czasu, modlitwę oraz ofiarę cierpienia mają swój osobisty wkład w przygotowanie i pogłębione przeżycie Wielkiego Postu i obchodów Misterium Paschalnego:
  Wspólnocie Przyjaciół Jezusa za poprowadzenie wielkopostnego cyklu spotkań modlitewnych „Zakorzenieni w Sercu Jezusa”, Oazie Rodzin za prowadzenie modlitw podczas piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, służbie liturgicznej: nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., lektorom, kantorom, ministrantom, organistom i kościelnym, scholi, składającym ofiary na kwiaty, cele charytatywne i pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej, za udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Bóg zapłać.

 

Wszystkim Parafianom życzymy obfitych łask Zmartwychwstałego Pana. Niech Jego radość i pokój zagości we wszystkich rodzinach naszej parafii i stanie się udziałem wszystkich naszych gości.
Niech Zmartwychwstanie Chrystusa rozjaśni nasze ciemności,
odsunie kamienie grzechu i przyniesie pełnię życia w Bogu.