V Niedziela Wielkiego Postu

„I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz” – mówi Jezus do pochwyconej na cudzołóstwie kobiety. Rozpoczynając drugą część Wielkiego Postu, która przygotowuje nas bezpośrednio do wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania, chcemy stanąć w prawdzie wobec Boga. Niech udział w Eucharystii otworzy nasze serca na przemieniającą moc Boga, który pragnie ocalić każdego grzesznika.

            Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone naszej wspólnocie.

*****

 1. O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek o godz. 19:00 w domu katechetycznym spotkanie osób, które chciałyby zaangażować się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia.
 3. We wtorek po mszy wieczornej w kościele kolejne wielkopostne spotkanie modlitewne z cyklu „Zakorzenieni w Sercu Jezusa”. Temat kolejnego spotkania – „Podobieństwo”.
 4. Dzieci ze szkół podstawowych przeżywają swoje rekolekcje szkolne od środy do piątku. Dokładny plan znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej. Rekolekcje prowadzi siostra Virginia Parchoniuk ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Międzybrodziu Bialskim.
 5. W piątekna nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dzieci o godz. 16:30, dorosłych o 17:15, młodzież o 19:00. O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – zwłaszcza w Ukrainie od godz. 20:00 do 22:00.
 6. W przyszłą sobotę 9 kwietnia – świąteczny obchód chorych. Zapisy w kancelarii.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne z rachunkiem sumienia i okazją do spowiedzi w sobotę 9 kwietnia od godz. 19:15 do godz. 21:00. Zachęcamy do jak najwcześniejszego skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej.
 8. Są do nabycia świece – paschaliki Caritas na stół wielkanocny. W ten sposób wspomagamy dzieło pomocy dzieciom.
 9. Dzieci Maryi organizują sprzedaż palm wielkanocnych. Palmy będzie można zakupić w piątek (8.04) po nabożeństwach drogi krzyżowej i po Mszy Św. wieczornej oraz w sobotę (9.04) przed Mszą o 18.00. Jeśli całość nie zostanie wyprzedana, będzie istniała możliwość, by zakupić palmy w niedzielę przed rannymi mszami.
 10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym: polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.
 11. Parafia organizuje PIELGRZYMKĘ ROZTOCZAŃSKIM SZLAKIEM w dniach 17-19 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca kwietnia. Szczegóły w gablotce i stronie internetowej.
 12. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.
 13. Zapraszamy do udziału w Misterium Niedzieli Palmowej, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 9:30 na kalwaryjskim wzgórzu. W programie: inscenizacja wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poświęcenie palm, procesyjne przejście do bazyliki piekarskiej, Msza św. o godz.10:30.
 14. Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza w sobotę 9 kwietnia o godzinie 16.00 na koncert „Z Ukrainą w sercu”.