IV Niedziela Wielkiego Postu

Czwarta niedziela Wielkiego Postu to niedziela Laetare. Bóg udziela obficie Kościołowi swoich darów i zaprasza nas do radości. Mamy jednak świadomość, że bez nawrócenia nie sposób otworzyć się na to doświadczenie. Prośmy o łaskę życia w prawdzie o własnej grzeszności i mocy Bożego miłosierdzia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

****

  1. O godz.17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. We wtorek po mszy wieczornej w kościele kolejne wielkopostne spotkanie modlitewne z cyklu „Zakorzenieni w Sercu Jezusa”. Temat kolejnego spotkania – „Pragnienie”.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dzieci o godz. 16:30, dorosłych o 17:15. O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii. Po wieczornej mszy do godz. 22:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – zwłaszcza w Ukrainie.

W sobotę o godz. 7:30 Msza św. wynagradzająca za grzechy, zniewagi, bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. Przed Eucharystią zapraszamy na Różaniec. Wieczorem o godz. 18:00, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, zapraszamy na Mszę św., podczas której zaśpiewają dzieci z przedszkola nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 13. O godz. 20:30 Apel Jasnogórski.

  1. Chcemy poinformować, że w ramach pomocy poszkodowanym na Ukrainie zostało przekazane 20 gotowych paczek do Caritas, resztę przyniesionych rzeczy m.in. na Pszczelnik. Bóg zapłać za okazane dobro.
  2. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.
  3. W zakrystii są do nabycia świece – paschaliki na stół wielkanocny. Składając ofiarę, wspieramy najuboższych.

****

            Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.