II Niedziela Wielkiego Postu

            W drugą niedzielę Wielkiego Postu liturgia słowa zabiera nas na Górę Przemienienia, byśmy mogli usłyszeć głos Ojca: „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie”. Pośród niepewności i lęku Bóg zaprasza nas do odnowienia wiary w moc słowa Chrystusa. Jedynie ono może dać trwałą nadzieję i utwierdzić nasze kroki na drogach pokoju. Dziś obchodzimy 9. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętamy o Nim w modlitwie.

            Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem możemy złożyć dar na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

*****

  1. O godz. 17:00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
  2. Od wtorku 15 marca Wspólnota Przyjaciół Jezusa z naszej parafii zaprasza na cykl 5 spotkań modlitewnych „Zakorzenieni w Sercu Jezusa”. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.00. Tematem pierwszego spotkania jest „PRAWDA”. Więcej informacji i terminy spotkań na plakatach i ulotkach, rozdawanych po Mszy Świętej przez członków wspólnoty.
  3. Zapraszamy na spotkanie scholi, której śpiew uświetni Triduum Paschalne. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 16marca, po Mszy św. wieczornej w salce.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy porannej.
  5. W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych. O godz. 18:00 Msza Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych możemy składać w zakrystii lub w kancelarii. Po wieczornej mszy do godz. 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – zwłaszcza w Ukrainie. Zapraszamy.
  6. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  7. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości. Jest także specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o Ojcu Pio do nabycia w zakrystii – cena 10 zł.
  8. Z tyłu kościoła można poczęstować się cukierkiem Caritas – krówką. To zachęta do przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

*****

Informacja:
Po raz kolejny parafia otrzymała upomnienie z powodu odpadów wrzucanych do kontenera na cmentarzu znajdującego się przy garażach (plastikowe pojemniki i krzesełka, kartony po telewizorach, odpady budowlane/. Ostatnio przywieziono nam z powrotem 8 opon samochodowych i 8 rowerowych /zdjęcie w gablotkach i na stronie internetowej/.

Niestety, jeśli sytuacja będzie się nadal powtarzać
będziemy zmuszeni kontener przy garażach usunąć!

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi, kto i jakie śmieci wrzuca do kontenera.