8 NIEDZIELA ZWYKŁA

            „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” – pyta Jezus swoich uczniów, chcąc skierować ich uwagę na konieczność wewnętrznej odnowy. Zbliżający się Wielki Post to kolejna okazja do tego, by wejść na drogę pokuty i nawrócenia. Prośmy podczas tej Eucharystii o pragnienie przeżycia tego czasu w owocny sposób.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty.

*****

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17:00.
 2. Przed Środą Popielcową odprawiane są czterdziestogodzinne nabożeństwa. Jest to adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie wynagradzająca za popełnione przez nas grzechy. Okazja do adoracji dziś od 12:30 do 15:45, w poniedziałek i wtorek po mszy porannej do 18:00.
  Poszczególnym godzinom będą przewodniczyć:

– 9:00 – członkowie III Zakonu i czciciele NSPJ

– 10:00 – Żywy Różaniec

– 11:00 – Stow. MB Patronki Dobrej Śmierci

– 12:00 – Koło Misyjne – zaprasza na Różaniec Misyjny

– 13:00 – Członkowie Akcji Katolickiej

– 14:00 – Zespół Charytatywny

– 15:00 – dzieci szkolne, ministranci, dzieci Maryi

– 16:00 – młodzież, Oaza Rodzin

– 17:00 – pracujący

Zachęcamy do adoracji wszystkich parafian.

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do wielkopostnej abstynencji. Księga zobowiązań będzie wyłożona pod obrazem Matki Bożej.
 2. W Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, w tym jednego do syta (obowiązuje od 18 do 60r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (obowiązuje od 14r. życia do jego końca). Msze święte w tym dniu odprawimy o godzinie 7:00, 8:00, 16:00 oraz o 18:00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się 3 marca w czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16:30 dzieci, zaś o godz. 17:15 dorosłych. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 18.00.
 6. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Msze Św. za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.
 7. W sobotę 5 marca rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne „Powroty synów marnotrawnych” na motywach obrazu Rembrandta „Powrót syna marnotrawnego”. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Brząkalik – proboszcz parafii MBNP w Katowicach, felietonista Radia eM i TVP3 Katowice. Plan rekolekcji zamieszczony jest w ogłoszeniach parafialnych oraz na stronie internetowej. Zachęcamy, aby zapoznać się z programem i zarezerwować sobie czas.
 8. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosić ks. Piotr Piekło – wikariusz Parafii Krzyża Świętego w Siemianowicach Śl.
 9. Siemianowicki Caritas przy Parafii Krzyża Świętego we współpracy z wolontariuszami I LO im. Jana Śniadeckiego organizuje zbiórkę żywności, ubrań, środków czystości dla Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.