VII Niedziela Zwykła

 

Miłość nieprzyjaciół to jedno z najtrudniejszych wymagań stawianych przez Chrystusa. Jednak wprowadzenie tego przykazania w życie jest najbardziej czytelnym znakiem ukazującym naszą przynależność do Niego. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby Pan uczynił z nas sługi swojego pokoju, zdolnych „siać miłość tam, gdzie panuje nienawiść”.           

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty.

*****

  1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:00.
  2. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 26 lutego o godz. 10.00 w czterech kościołach naszej archidiecezji.
  3. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się 3 marca o godz.19.00 w domu katechetycznym.
  4. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”in. list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę.
  5. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 5 do 9 marca a poprowadzi je ks. Piotr Brząkalik – Proboszcz Parafii MBNP w Katowicach-Szopienicach oraz autor wielu książek i artykułów.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

*****

„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” – Ewangelia udziela nam dziś konkretnej lekcji życia, ale każdą lekcję należy przetestować w praktyce i sprawdzić, jak zdobyta wiedza zadziała w życiu. Na szczęście to, czego uczy nas Chrystus jest podparte Jego łaską i błogosławieństwem.