– V Niedziela Zwykła –

 

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego. 

            Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji: utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

*****

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W najbliższy piątek, wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes, obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorego. O godz. 7.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji chorych z naszej parafii. Z tej też okazji odwiedziny chorych w sobotę. Prosimy o zgłoszenia telefonicznie do czwartku.
 3. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.

*****

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie ks. Mariana Neugebauera, Proboszcza Parafii św. Jana Pawła II w Pszczynie. Kolekta będzie przeznaczona na budowę kościoła w tej parafii.

_______________________________

 

Chcemy poinformować, że zakończyła się inwentaryzacja grobów na naszym parafialnym cmentarzu. Jest on dostępny na portalu ecmentarze.pl

Co zyskaliśmy?

 1. Otrzymaliśmy plan cmentarza w oparciu o zdjęcie z drona, co pozwala bez problemów na lokalizację pochówków wraz z wytyczeniem trasy dotarcia do grobu wykorzystując GPS.
 2. Można zobaczyć zdjęcia grobu /aktualizowane będą po skontaktowaniu się z zarządcą cmentarza/.
 3. Ze strony internetowej można także dowiedzieć się o zaplanowanych pogrzebach /dzień i godzinę Mszy świętej pogrzebowej zmarłej osoby/.
 4. Pojawiają się także informacje o zbliżających się rocznicach śmierci osób pochowanych na cmentarzu.

 

Ze względu na RODO nie mogliśmy udostępnić firmie zewnętrznej /która się zajmowała inwentaryzacją/, danych dotyczących żyjących dysponentów grobu, aby ich wpisała do systemu. Będzie to wykonywane przez parafię, lecz jest to utrudnione. W parafii pozostały kopie druków, kto opłacał grób i do kiedy. W przypadku dawnych druków czasami wyblakła kopia lub zapis jest niewyraźny. Dlatego zwracamy się z prośbą o wydrukowanie karty dysponenta grobu, wypisanie danych i oddania w kancelarii, najlepiej ukazując przy tym dowód opłacenia grobu. Pomoże to nam szybciej uaktualnić całą bazę.
Można również przesłać skan, bądź zdjęcie obu dokumentów internetowo na adres mailowy: kosciol.michalkowice@gmail.com

 

Może niektórych zaniepokoić wpis przy grobie „prosimy o pilny kontakt z kancelarią”. Może to oznaczać:

 1. Brak informacji o dysponencie grobu, czyli osobie, która dokonała opłacenia miejsca grzebalnego /będziemy starali się jak najszybciej odszukać w naszych archiwach tą informację/. Od lutego 2022r. na bieżąco będzie uzupełniany przez parafię w trakcie załatwiania pogrzebu.
 2. Informacja, że mija termin ważności rezerwacji miejsca grobowego, czyli 20 lat od ostatniego pochówku w przypadku grobu ziemnego lub murowanego 50 lat.
  Czasami rodzina nie uświadamia sobie, że minął termin przedłużenia użytkowania. Według prawa państwowego zarządca cmentarza może wówczas oddać miejsce grobowe innej zainteresowanej osobie. W naszym przypadku, kiedy zbliżamy się do zapełnienia naszego cmentarza jest to bardzo istotne, aby uniknąć tego typu nieporozumień, dlatego prosimy o kontakt.
 3. Pojawił się problem związany z grobem /uszkodzenie nagrobka przez wandali, spadający konar itd./. 

Jeśli ktoś zauważy jakaś nieścisłość, brak wpisu lub źle oznaczony grób prosimy również o kontakt. Postaramy się jak najszybciej uzupełnić/poprawić dane.

 

Pytania i uwagi dotyczące cmentarza prosimy kierować na adres mailowy:

kosciol.michalkowice@gmail.com