– IV Niedziela Zwykła –

Dzisiejsza Ewangelia przywołuje początek publicznej działalności Jezusa i wspomina o niezrozumieniu Go przez mieszkańców rodzinnego miasta. Niebezpieczeństwo odrzucenia słowa Bożego istnieje także dziś. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Chrystusa. Tylko Jego słowa oświecają nasze drogi i niosą pociechę dla naszego życia.

         Kolektę dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro okazane naszej wspólnocie.

*****

 1. W środę, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne, które utrzymują się tylko z ofiar wiernych. Choć nie jest to święto nakazane, zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:30 oraz o 18:00. Na każdej Mszy św. poświęcimy gromnice, zapraszamy przede wszystkim rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej, aby poświęcić świece komunijne. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. Po każdej Mszy Świętej udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas strzec od chorób gardła.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 4. Msza św. w int. kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek o godz. 18:00.
 5. Spowiedź dla klas IV-VIII w czwartek od godz. 16.30. Młodzież i dorosłych zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą, a w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:00.
 6. O godz. 7:30 zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa: w piątek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 18.00.
 8. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz., po każdej Mszy św. poświęcimy chleb, wodę. Zapraszamy w tym dniu na Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
 9. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. W najnowszym numerze m.in. artykuł: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem”.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji: utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

________________________________________

 

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Centrum Formacji zaprasza osoby zainteresowane i zaangażowane w parafiach do skorzystania z następujących możliwości pogłębienia chrześcijańskiej formacji intelektualnej w ramach:


VI. edycji Szkoły Katechetów Parafialnych/Studium Wiary. Zajęcia rozpoczną się 25 lutego w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach i obejmą cztery semestry (po 120 godzin zajęć każdy).

 • Uczestnictwo w Szkole Katechetów uprawnia do podjęcia zadań katechety parafialnego (uczestnicy „Szkoly” dostarczają rekomendację proboszcza, a po zakończeniu zajęć mogą za zgodą proboszcza uzyskać misję kanoniczną do katechezy parafialnej w archidiecezji katowickiej);
 • Uczestnictwo w Studium Wiary sprzyja pogłębieniu osobistej formacji intelektualnej i chrześcijańskiej (uczestnicy informują proboszcza, że dla własnego rozwoju podjęli taką formację).

Organizacja i nadzór merytoryczny powyższych zajęć: Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej i Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach (kontakt: ks. Roman Buchta i p. Magdalena Jóźwik). Więcej informacji i zapisy: http://skp.centrum.katowice.pl/. Profile na FB: Szkoła Katechetów Parafialnych: http://skp.centrum.katowice.pl/; Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej: https://www.facebook.com/Archidiecezjalne-Centrum-Formacji-Pastoralnej-w-Katowicach-103990511109782.

 

Studium Katolickiej Nauki Społecznej. Jest to cykl dziesięciu, dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej z współczesnymi problemami i wyzwaniami społecznymi w świetle nauczania społecznego Kościoła. Zajęcia odbywać się będą od 1 marca w parafii św. Antoniego w Rybniku we wtorki w godz. 19–21.15. Więcej informacji w załączniku nr 3, szczegółowy program i zapisy: http://studiumkns.centrum.katowice.pl/; FB: Studium Katolickiej Nauki Społecznej | Facebook.

 Ekumenizmu dla każdego. Jest to cykl dziesięciu, dwugodzinnych spotkań o tematyce związanej z różnymi odłamami chrześcijaństwa, a także z innymi obrządkami Kościoła Katolickiego. Zajęcia będą się odbywać online w czwartki od 3 marca w godz. 19–21.15. Więcej informacji w załączniku nr 4, szczegółowy program i zapisy: http://ekumenizm.centrum.katowice.pl/; FB: Ekumenizm dla każdego | Facebook.

 

Studium myśli Jana Pawła II. Stanowi ono druga część do Studium Katolickiej Nauki Społecznej, to cykl 10 dwugodzinnych spotkań wprowadzających w myśl teologiczną Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem jego pielgrzymek do Ojczyzny. Zajęcia będą się odbywać na Wydziale Teologicznym UŚ w środy, począwszy od 2 marca w godz. 19–21.15. Więcej informacji w załączniku nr 5, szczegółowy program i zapisy: http://www.jp2.centrum.katowice.pl/.

 

Cyklu „Śląsk i Historia Kościoła na Śląsku”. Tematyka dziesięciu, dwugodzinnych spotkań wprowadza w historię naszego regionu oraz życia i działalności lokalnej wspólnoty Kościoła. Zajęcia będą się odbywać na Wydziale Teologicznym w środy, począwszy od 2 marca w godz. 19-21.15. Więcej informacji w załączniku nr 6, szczegółowy program i zapisy: http://www.kosciolnaslasku.centrum.katowice.pl/.

 

Kursu greki biblijnej od podstaw. Zajęcia będą się odbywać w Centrum Formacji przy ul. M. Skłodowskiej Curie 30/5 w środy, począwszy od 2 marca od godz. 17.30 lub 19.15. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://centrum.katowice.pl/.

 

Szczegóły nt. płatności za wymienione kursy dostępne są w zakładkach na stronie www Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej.