III NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022

Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed trzema laty. Wierzymy, że także dziś Chrystus jest obecny w swoim Słowie i chlebie eucharystycznym, a pośród nas wypełniają się Boże obietnice. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie słuchania słowa Pana, aby mogło zamieszkać w nas z całym swym bogactwem.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszelki dar serca.

*****

  1. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na nieszpory niedzielne.
  2. We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: wywiad o modlitwie psalmami z praktycznymi wskazówkami, jak to robić.
  4. Z tyłu kościoła znajdują się koszyczki, a w nich cytaty z Pisma Świętego. Zachęcamy do zabrania sobie fragmentu Słowa Bożego.
  5. W piątek ks. Mariusz obudził się z gorączką. Wykonał test Covid-19 zakupiony w aptece, który wyszedł negatywny. Dla pewności poprosił lekarza o skierowanie na wymaz i otrzymał termin badania na sobotę. Nie chcąc narażać parafian, kolędy są zawieszone do czasu otrzymania wyniku tego testu. Na stronie internetowej na bieżąco będą pojawiały się wszelkie informacje i decyzje.

*****

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.