II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022

 

Słowo stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas. Gromadząc się na niedzielnej Eucharystii razem z braćmi i siostrami stajemy się świadkami tego stwierdzenia, które stawia przed nami św. Jan Ewangelista. Odnajdujemy się pośród pasterzy i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w noc Bożego Narodzenia spotkali Jezusa Chrystusa. Otwórzmy zatem nasze serca, aby przyjąć Boże dary, które wciąż nieustannie płyną do nas od Nowonarodzonego Syna Bożego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

o – 0 – o

 1. Dzisiaj, o godzinie 17.00 zapraszamy na Nieszpory kolędowe.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.
 3. W czwartek również obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Kolekta – na potrzeby misji. O godz. 10.00 Msza Święta o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną, rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce” odbędzie się w plenerze tj. przed katowickim Spodkiem w Uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 6 stycznia 2022 r. od godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek. W piątek o godz. 7:30 zapraszamy na Mszę i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą w tygodniu, a w sobotę od godz. 17:00.
 6. Wspólnota Domowego Kościoła składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Hojność parafian przekroczyła oczekiwania organizatorów. Zebrano bardzo dużą ilość darów, łącznie 1716 sztuk różnych artykułów higienicznych, które zostaną przekazane do Zakładu Leczniczo Opiekuńczego w Piszkowicach. Szczegółowe rozliczenie akcji dostępne jest w gablotce i na stronie internetowej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
 7. Wznawiamy odwiedziny kolędowe od 3 stycznia na ul. Kościelnej. Plan do końca stycznia wywieszony jest w gablotkach i na stronie internetowej.
 8. Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.

   

   


  *****


Następujące grupy osób zapraszamy do udziału w rekolekcjach w Panewnikach:

 • Nadzwyczajni szafarze Komunii św.:

– 3–6 lutego 2022 r.;
– 26–29 maja 2022 r.;
– 1–4 września 2022 r.;

 • Legion Maryi:

– 16–19 maja 2022 r.;

 • Czciciele Różańca św.:

– 24–27 października 2022 r.