Święto Świętej Rodziny
26 grudnia 2021

 

Pan Bóg zaprosił nas dziś na spotkanie. Niech Jego słowo dotknie nas, byśmy poczuli się jak Boża Rodzina. Otwórzmy nasze serca i razem z Maryją i Józefem podejmijmy trud odnalezienia Jezusa. Niech spotkanie z Nim będzie okazją do zadania Mu pytań i przedstawienia bólu swego serca oraz umocnienia naszej wiary w codziennym życiu, byśmy tak jak On wzrastali w łasce u Boga i u ludzi.

Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

  1. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 17.00.
  2. Artur w czwartek wrócił już ze szpitala. Dziękuje wszystkim za modlitwę. Jeszcze przez dwa tygodnie będzie przechodził rekonwalescencję na probostwie, gdzie będzie odprawiał Msze Święte.
  3. Zgodnie z tradycją 27 grudnia, czyli w poniedziałek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty będziemy błogosławić wino podczas Mszy.
  4. We wtorek przypada Święto Świętych Młodzianków. Dzieci i matki w stanie błogosławionym zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 z okolicznościowym błogosławieństwem. 
  5. W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę dziękczynną za łaski otrzymane w roku 2021 z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym oraz nabożeństwem dziękczynno-ekspiacyjnym. W tym dniu można zyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki i odmawiając pobożnie i publicznie hymn: „Te Deum”.
  6. W sobotę, 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Jest to także I sobota miesiąca.
  7. Kolekta w Nowy Rok przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.
  8. Zachęcamy do nabycia świąteczno–noworocznego wydania „Gościa Niedzielnego” z płytą CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. Świąteczne wydanie „Gościa Niedzielnego” o powiększonej objętości kosztuje 10 zł.
  9. W „Małym Gościu” między in. kolędy w wykonaniu Arki Noego w nowych aranżacjach; o tym, jak rodzina palestyńska obchodzi Boże Narodzenie w Betlejem; dlaczego Małe Siostry Jezusa tworzą figurki Dzieciątka Jezus.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary i wszelkie dobro świadczone dla wspólnoty.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przebieg obchodu Uroczystości Bożego Narodzenia: księżom za posługę sakramentalną i słowa, pani Klaudii i grupie muzycznej za śpiew podczas rorat, przygotowującym dekorację bożonarodzeniową, służbie liturgicznej i kościelnej, organistom, pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom bożonarodzeniowej liturgii. Bóg zapłać również za przesłane nam życzenia.