IV Niedziela Adwentu

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje niezwykłe spotkanie i kieruje naszą uwagę na rozpoznanie przychodzącego Chrystusa. „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona” – wyznaje Elżbieta, a jej radosny okrzyk stanowi dla nas zaproszenie, abyśmy otworzyli oczy serca, rozpoznali przychodzącego Boga i przygotowali nasze serca na nadchodzące święta Narodzenia Pańskiego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone na naszej wspólnoty,

* * * * *

  1. Na ostatnie Msze św. roratnie zapraszamy od poniedziałku do środy o godz. 18:00.
  2. Dnia 24 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W wigilię Uroczystości Bożego Narodzenia zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wieczerzy. To niezwykła okazja do pojednania naszych rodzin. Niech towarzyszy temu wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2,1-20), łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek.
  4. Ks. Artur nadal przebywa w szpitalu – pamiętajmy o wszystkich chorych w naszych indywidualnych modlitwach. W związku z tym, spowiadać będzie tylko dwóch księży. Prosimy to wziąć pod uwagę i prosimy o zrozumienie. Plan spowiedzi zamieszczony jest w gablotkach, na stronie internetowej i ogłoszeniach parafialnych.

OKAZJA DO SPOWIEDZI:

w poniedziałek, wtorek i środę

          od 6:45 do 7.30 i od 16:00 do 18.00 (2 konfesjonały)

w czwartek

          od 6.45 do 7.30 (2 konfesjonały) i od 8.30 do 12.00 (1 konfesjonał)

          od 15.00 do 18.00 (1 konfesjonał) i od 19.00 do 20.00 (2 konfesjonały)

w piątek

          od 6.45 do 7.30 (2 konfesjonały), od 8.30 do 15.00 (1 konfesjonał)

  1. PASTERKĘ odprawimy o godz. 22.00 i o 24.00. Kolekta będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  2. Msze Święte w Boże Narodzenie będą odprawiane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kolędowe o godz. 17.00.
  3. Drugi dzień świąt – święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa przypada w niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  4. Dziękujemy Hufcowi ZHP Siemianowice Śląskie za przyniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju. To świeca stojąca pod obrazem Matki Bożej. Można od niej zapalić własną świecę i zanieść do domu, by postawić na wigilijnym stole.
  5. Do najnowszego wydania Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii.