Dziś trzecia niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Bóg obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.  Prośmy więc podczas tej Eucharystii o odwagę do sta­wania się świadkami Ewangelii radości.

Kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

*****

 1. Na nieszpory adwentowe zapraszamy dziś o godz. 17:00
 2. Pozostał ostatni pełny tydzień Adwentu. Msze św. roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modlimy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
 4. Koło Przyjaciół Misji zaprasza w środę 15 grudnia na mszę św. o godz. 7:30.
 5. Przypominamy o zbiórce artykułów higienicznych w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” prowadzonej przez fundację Małych Stópek. Wystarczy zabrać bombkę ze świątecznego drzewka znajdującego się w bocznej nawie kościoła po lewej stronie, dokonać zakupu wskazanych na bombce artykułów i dostarczyć je pod tę samą choinkę. Akcja potrwa do 21 grudnia. Zgromadzone w naszej parafii dary trafią do Zakładu Leczniczo-opiekuńczego dla dzieci w Piszkowicach. Więcej szczegółów na plakatach.
 6. W czas Adwentu chcemy zaprosić do akcji modlitewnej „Adoptuj bierzmowańca”. Z tyłu kościoła pod krzyżem znajduje się koszyczek z imieniem i modlitwą. Serdecznie zapraszamy do otoczenia modlitwą młodych.
 7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, na co na pewno nie należy czekać w Adwencie. Polecamy też kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezusowej.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na nasz kościół.
 9. Ze smutkiem informujemy, że w piątek 10 grudnia 2021 r., zmarł ks. Zbigniew Glenc administrator Parafii Świętego Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich. Przeżył 49 lat, w tym 23 lata w kapłaństwie. W czwartek o godz. 16.00 eksportacja w Parafii św. Antoniego zaś w piątek o godz. 11.00 pogrzeb w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kobyli.
 10. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świątecznej.
 11. W sobotę 11.12.2021r. po południu ks. Artur zrobił test Covid-19 i otrzymał wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją: 
 • Zgodnie z zaleceniem Sanepidu ks. Artur podlega izolacji, ks. Mariusz kwarantannie, ks. Proboszcz nie podlegam kwarantannie z racji zaszczepienia (ks. Artur prewencyjnie już od piątku rana poddał się samoizolacji, kiedy zauważył objawy infekcji).
 • Porządek nabożeństw i Mszy pozostaje bez zmian. Jedynie w tygodniu druga i trzecia intencja poranna będzie odprawiana na probostwie. 
 • Wizyty kolędowe są zawieszone do odwołania.  Mieszkańców, których kolędy zostały odwołane zapraszamy na Msze św., odprawiane w ich intencji w niedzielę o godz. 8.30.

O wszelkich zmianach będziemy informować w ogłoszeniach i na stronie internetowej.  

12. Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia zaplanowano w dn. 21–23 stycznia 2022 r. w domu rekolekcyjnym w Kokoszycach. Rekolekcje poprowadzi ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Wszystkie informacje wraz z listą są dostępne na stronie duszpasterstwa służby zdrowia (dsz.katowice.pl). Koszt rekolekcji wynosi 200 zł.

*****

Spojrzmy w nasze serca i zobaczmy, czy faktycznie doświadczamy wewnętrznej radości ze spotkania z Chrystusem na Eucharystii i modlitwie. Uwierz w prawdę, że Bóg jest blisko ciebie i twojego życia.