II Niedziela Adwentu
5 grudnia 2021

Przeżywając Adwent, kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech udział w Eucharystii nas umocni, abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

Dziś przeżywamy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na naprawę pieca gazowego w domu katechetycznym zaś przed kościołem zbiórka – na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszelkie okazane dobro.

*****

  1. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.
  2. Od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 zapraszamy na Msze święte roratnie.
  3. W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy roratniej o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej. W tym dniu przypada tzw. „Godzina łaski”. Od godz. 12.00 do 13.00 w naszym kościele będzie możliwość adoracji w ciszy, jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła można także prosić o łaski tam, gdzie akurat przebywa.
  4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to święto patronalne Dzieci Maryi. Msza Św. w intencji tej wspólnoty wraz z obrzędem przyjęcia medalików odbędzie się w sobotę 11.12 o godz. 11.00.
  5. W sobotę, 11 grudnia odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Zgłoszenia do czwartku w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do zaopatrzenia się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym szczególnie polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już rekolekcyjną medytację – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.
  7. Trwają wizyty duszpasterskie. Plan kolęd i zasady znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.

*****

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.