UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

Zgromadzeni na Eucharystii w uroczystość Chrystusa Króla chcemy wsłuchiwać się w Jego słowo. Jezus wyznaje dziś przed sądem Piłata: „Tak, jestem królem”, zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo wkroczyć w nasze życie, by mógł urzeczywistnić w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

Dzisiaj Służba liturgiczna – ministranci, obchodzą swoje święto patronalne – wspomnienie św. Tarsycjusza. Otoczmy ich naszą modlitwą. Prośmy także o nowe powołania do służby przy ołtarzu.

Witamy w naszej wspólnocie Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej o. Janusza Napierałę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

_____________________________

 1. Po południu, o godz. 17:00 zapraszamy na uroczyste nieszpory ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. Dzisiaj odpust w katowickiej katedrze. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można dziś zyskać odpust zupełny.
 3. W poniedziałek 22.11.2021r. swoje urodziny obchodzi ks. Proboszcz. Msza św. w jego intencji oraz w intencji chórzystów „Michael” i „Camerata” z racji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej o godz. 18.00.
 4. Odwiedziny duszpasterskie dziś od godz. 14:30 na ul. Stawowej. Zasady oraz szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich wywieszone są w gablotce oraz podane na stronie internetowej.
 5. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece Caritas – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” oraz opłatki, za które składamy dar serca dla potrzebujących pomocy.
 6. Od poniedziałku nasz kościół jest już ogrzewany, dlatego bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła.
 7. Dziś w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta z filmem przedstawiającym postać ks. Jana Machy – beatyfikowanego w sobotę w Katowicach. Zachęcamy do nabycia „Gościa” i obejrzenia filmu.
 8. Zapraszamy Duszpasterską Radę Parafialną na spotkanie, które odbędzie się na probostwie w poniedziałek 29.11.2021r. o godz. 19.00.
 9. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do dołączenia do parafialnej scholki. Pierwsza próba w niedzielę 28.11.2021r. o godzinie 10.00 w salkach parafialnych.
 10. Przyszła niedziela, rozpoczynająca ADWENT, obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.
 11. Pracowników służby zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 24 listopada w salkach parafii Mariackiej w Katowicach. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19, a następnie prelekcja ks. dr. Wojciecha Surmiaka pt. „Zdrowie publiczne – przemyśleć bioetykę na nowo. Od zasady autonomii do zasady odpowiedzialności”.

_____________________________

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, podejmijmy zadania codziennego spełniania uczynków miłości.