33 Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich a w naszej archidiecezji także Dzień Muzyki Liturgicznej.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół, a przed kościołem zapowiadana zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pamiętajmy także w modlitwie o wszystkich potrzebujących i prześladowanych.

___________________________

 1. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy w piątek po mszy św. o godz. 7:30. Msza święta za zmarłych zalecanych w piątek o godz. 18:00.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w uroczystość Chrystusa Króla będziemy obchodzić Światowy Dzień Młodzieży w archidiecezji. Przedstawicieli młodzieży, zaangażowanych w grupy parafialne, zapraszamy w niedzielę 21 listopada o godz. 12:00 do udziału w Mszy św. w katedrze. Po Eucharystii zapraszamy młodzież na spotkanie do auli Wydziału Teologicznego, w czasie którego wysłuchają: krótkiego koncertu orkiestry Szkoły Muzycznej w Katowicach, świadectwa członków Międzynarodowej Wspólnoty Shalom (przybyłej do Polski jako „owoc Światowych Dni Młodzieży”) oraz informacji nt. przygotowań do spotkania w Lizbonie w 2023r.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej. Będzie można nabyć kalendarz tego zgromadzenia na rok 2022.
 5. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.
 6. Na stronie internetowej i w naszych gablotkach znajdują się informacje dla wiernych udających się na beatyfikację ks. Jana Machy w sobotę 20.11.2021r. do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.
  Z tylu kościoła wyłożone są broszury dotyczące Sługi Bożego ks. Jana Machy – życiorys i modlitwa o łaskę za Jego wstawiennictwem – prosimy o zabranie. Jest także do nabycia w zakrystii „Gość Extra” w cenie 10 zł w całości poświęcony przyszłemu błogosławionemu.
 7. Cieszymy się, ze dzięki pozytywnej opinii Sanepidu mamy możliwość spotkania i pobłogosławienia rodzin naszej parafii podczas wizyt duszpasterskich, które rozpoczniemy 20 listopada (ul. Stawowa). W związku z wyjątkową sytuacją prosimy o zrozumienie, że wizyty te odbędą się dla wspólnego dobra w reżimie sanitarnym.

  Prosimy, aby nie przyjmować kolędy, jeśli ktoś z domowników ma objawy infekcji.
  Prosimy o wskazanie księdzu miejsca.
  Kapłani będą chodzić w maseczkach i prosimy o to samo przyjmujących.

  Ze względu na wyjątkowy charakter kolęd wizyta ograniczy się do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa mieszkańców i domu oraz krótkiej rozmowy bez poczęstunku. Prosimy również, aby nie czuć się zobowiązanym do przyjęcia nas, jeśli nie można spełnić powyższych warunków.

  W trakcie trwania kolęd, w każdą niedzielę będzie odprawiana Msza Święta w int. parafian, do których wyszliśmy z błogosławieństwem kolędowym, uwzględniając szczególnie tych, którzy z różnych względów, nie mogli nas przyjąć.

  Kolędy rozpoczynać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 a w sobotę i niedzielę o godz. 14.30. W przypadku zaostrzenia restrykcji czy też infekcji księdza, informacje o odwołaniu kolęd pojawi się na stronie internetowej.

___________________________

            Boże błogosławieństwo jest dla nas pomocą w rozwijaniu naszych talentów. Przyjmijmy ten dar z wiarą, że Bóg dokończy w nas dobre dzieła, które sam rozpoczął.