32 NIEDZIELA ZWYKŁA
7 listopada 2021

 

W dzisiejszej Ewangelii uboga wdowa oddaje Bogu wszystko, co posiada na swe utrzymanie. Tylko głęboka wiara i ufność mogły ją skłonić do tego hojnego gestu, który przyciągnął uwagę Jezusa. Na początku tej Eucharystii obudźmy w sobie świadomość, że Jezus oddaje swoje życie za każdego z nas i zaprasza nas do hojnej odpowiedzi.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Mariana Neugebauera, Proboszcza Parafii św. Jana Pawła II w Pszczynie. Kolekta jest przeznaczona na budowę kościoła w tej parafii.

* * *

  1. Po południu o godz.17.00 zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych.
  2. W czwartek swoje urodziny obchodzi ks. Mariusz Obałka. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana w czwartek o godz. 7:30.
  3. W piątek kolejne spotkanie młodzieżowe.
  4. Uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny w naszej parafii odbędzie się 11 listopada o godz. 9:30.
  5. Msza święta za zmarłych zalecanych w piątek o godz. 18:00.
  6. Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką. A w dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego:polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę.

KOLĘDY 2021/2022

Cieszymy się, że dzięki pozytywnej opinii Sanepidu mamy możliwość spotkania i pobłogosławienia rodzin naszej parafii podczas wizyt duszpasterskich, które rozpoczniemy 20 listopada. W związku z wyjątkową sytuacją prosimy o zrozumienie, że wizyty te odbędą się dla wspólnego dobra w reżimie sanitarnym.

  1. Prosimy, aby nie przyjmować kolędy, jeśli ktoś z domowników ma objawy infekcji.
  2. Kapłani będą chodzić w maseczkach i prosimy o to samo przyjmujących.
  3. Prosimy o wskazanie księdzu miejsca.

Ze względu na wyjątkowy charakter kolęd wizyta ograniczy się do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa mieszkańców i domu oraz krótkiej rozmowy bez poczęstunku. Prosimy również, aby nie czuć się zobowiązanym do przyjęcia nas, jeśli nie można spełnić powyższych warunków.

W trakcie trwania kolęd, w każdą niedzielę będzie odprawiana Msza Święta w int. parafian, do których wyszliśmy z błogosławieństwem kolędowym, uwzględniając szczególnie tych, którzy z różnych względów, nie mogli nas przyjąć.

Kolędy rozpoczynać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 a w sobotę i niedzielę o godz. 14.30. W przypadku zaostrzenia restrykcji czy też infekcji księdza, informacje o odwołaniu kolęd pojawi się na stronie internetowej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

* * *

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w codzienności, abyśmy w życiu kierowali się rozsądkiem i roztropnością.