31 NIEDZIELA ZWYKŁA

31 października 2021

Nie musimy bać się Boga, bo dał nam dowód Swojej miłości – Jezusa. Mamy kochać i słuchać Jego słów. Nie jest to tylko słuchanie oznaczające słyszenie, ale zapraszające do przemiany naszego życia. Prośmy o odwagę podążania za Jego słowem.   

            Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty.

_______________________________

W poniedziałek – 1 listopada – Kościół poprzez Uroczystość Wszystkich Świętych oddaje cześć tym, którzy oddają cześć Bogu w niebie. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45. O godz. 14:15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Rozpocznie się w kościele, po czym pójdziemy z modlitwą różańcową na nasz parafialny cmentarz. O godz. 15:45 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych.

            We wtorek – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Wypominki za zmarłych można składać w kaplicy na cmentarzu w niedzielę 31 października od 17.30 do 18.30 i w poniedziałek 1 listopada od 7.30 do 18.00. Już spisane wypominki można także przynieść do zakrystii. Kartki do wypisania swoich zmarłych są wyłożone z tyłu kościoła na stolikach. Zwracamy się z prośbą o czytelne wypisywanie tych kartek.

Od Dnia Zadusznego przez cały tydzień o godz. 17:00 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych zalecanych. W piątki listopada o 18.00 odprawiane będą Msze Święte za zmarłych zalecanych.

            Już teraz zachęcamy, by zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Będzie można to uczynić od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, od 1 do 8 listopada pobożne (tzn. modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

            W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty codziennie od 7:00 do 7:30 i od 17:30 do 18:00, w czwartek szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy od 16.30 a w piątek i sobotę spowiedź od 17:00.

            W I piątek, 5 listopada zapraszamy młodzież kl.VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz.18:00.           

I piątek miesiąca po Mszy św. zapraszamy młodzież naszej parafii chętną do pogłębienia relacji z Bogiem i rówieśnikami na spotkanie w salkach.

Parafialna Poradnia Życia Rodzinnego czynna w piątek w godzinach od 18.00 do 19.00 w domu parafialnym. Narzeczonych spoza parafii uprasza się o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne w kancelarii parafialnej.

W sobotę, 6 listopada zapraszamy o 20:30 na Apel Jasnogórski.

            Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 6 listopada. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii do czwartku.

            W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

            W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Mariana Neugebauera. Wygłosi słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie. Dla tej budowy jesteśmy parafią patronacką.