XXX Niedziela Zwykła

«Idź, twoja wiara cię uzdrowiła» – mówi Jezus do Bartymeusza w dzisiejszej Ewangelii. „Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą” – komentuje ewangelista Marek. Również my, zgromadzeni w imieniu Jezusa na niedzielnej Eucharystii, chcemy doświadczyć Jego uzdrawiającej mocy. Ten sam Chrystus, który niegdyś przechodził przez Jerycho, jest obecny pośród nas, w swoim słowie i w eucharystycznym chlebie. Otwórzmy nasze serca na Jego przemieniające działanie.

            Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.   

____________________

Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś o godz. 17:00 a w dni powszednie o godz. 17:15.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • w czwartek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  • w sobotę – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach.

Wspólnota Przyjaciół Jezusa z naszej parafii serdecznie zaprasza na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem we wtorek 26 października od godz. 19.00 do 20.00.

W poniedziałek – 1 listopada – Kościół poprzez Uroczystość Wszystkich Świętych oddaje cześć tym, którzy oddają cześć Bogu w niebie. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45. O godz. 14:15 odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Rozpocznie się w kościele po czym pójdziemy z modlitwą różańcową na nasz parafialny cmentarz. O godz. 15:45 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych.

We wtorek – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Od Dnia Zadusznego przez cały tydzień o godz. 17:00 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii lub w kancelarii. W piątki listopadowe o godz. 18:00 odprawiać będziemy Msze św. za zmarłych zalecanych.

Już teraz zachęcamy, by zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Będzie można to uczynićod południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, od 1 do 8 listopada pobożne (tzn. modlitewne) nawiedzenie cmentarza.

Chorych odwiedzimy w sobotę 6 listopada. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W najnowszym wydaniu „Gość Niedzielny” przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też szczególnie artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty parafialnej.

____________________

****

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją ks. Jana Machy zapraszamy dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursach, mających na celu przybliżenie postaci nowego błogosławionego oraz jego drogi do świętości:

  • Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I–IV szkoły podstawowej – „Obrazy z życia ks. Jana Machy”;
  • Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów klas V–VIII szkoły podstawowej: „Życie i posługa ks. Jana Machy”;
  • Konkurs na film dla uczniów szkół ponadpodstawowych: „Autorytet na miarę XXI wieku? – ks. Jan Macha”.

Zwycięzcy konkursów otrzymają cenne nagrody. Prosimy katechetów, duchownych i świeckich o propagowanie konkursów oraz zachęcanie uczniów do udziału w nich. Regulaminy konkursów znajdziemy pod linkiem: https://wk.archidiecezjakatowicka.pl/wydzial/aktualnosci/228-konkursy-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-okazji-beatyfikacji-slugi-bozego-ks-jana-machy.

****

Rekolekcje dla związków niesakramentalnych odbędą się w domu rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie w dn. 3–5 grudnia. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej http://www.emauskoniakow.pl/.

****

Spotkanie formacyjne środowisk medycznych: lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych, diagnostów laboratoryjnych, opiekunów i ratowników medycznych, farmaceutów, psychologów, kapelanów a także członków personelu pomocniczego odbędzie się w środę 27 października w salkach parafii mariackiej w Katowicach. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19. Po Mszy św. prelekcja dr. hab. Sebastiana Gałeckiego, „Klauzula sumienia w zawodzie lekarza i pielęgniarki”.

****