29 Niedziela Zwykła

Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół-Wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu”. Pamiętając, że owocem Jego śmierci jest dar Ducha Świętego, prośmy o umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła. Niech rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, które przybyły dzielić się radością powołania. Módlmy się wspólnie o nowe powołania zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie dobro świadczone dla naszej wspólnoty parafialnej.

______________________

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, w tygodniu o godz. 17.15. Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia.
 2. W tym tygodniu  w liturgii wspominamy:
  –   w poniedziałek – Święto św. Łukasza Ewangelisty
  –   w piątek – Wspomnienie Jana Pawła II .
 3. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i szkół średnich do udziału w kolejnej XX edycji Archidiecezjalnego Konkursu Literackiego organizowanego przez Akcję Katolicką Archidiecezji Katowickiej. Szczegóły w gablotce i na stronie parafialnej.
 4. Wspólnota Dzieci Maryi pragnie podziękować wszystkim parafianom, którzy wsparli grupę poprzez zakup kremówek.
 5. Trwają prace porządkowe na cmentarzu – usuwanie starych nagrobków po rozbiórce. Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za utrudnienia.
 6. W najnowszym Gościu Niedzielnym: przeczytamy m.in. o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.
 7. Już za tydzień wraz z nowym numerem „Małego Gościa Niedzielnego” ukaże się komiks dla dzieci i młodzieży w całości poświęcony osobie ks. Jana Machy.
 8. W następną niedzielę gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.

______________________

Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam zachować godność dziecka Bożego, nieskalaną aż po życie wieczne.