Każda Eucharystia jest zaproszeniem, by iść za Jezusem. I dziś chcemy to czynić, pytając się Go jak postępować. Obchodzimy dziś też XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” – wspominamy naszego papieża – św. Jana Pawła II i chcemy się od niego uczyć jak szukać Jezusa, jak szukać prawdziwej mądrości.

Kolekta zostanie przeznaczona na nasz kościół a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

_________________

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W objawieniach Maryja wskazuje różaniec jako środek, dzięki któremu świat może zostać ocalony. Dzisiaj o godz.17:00 a w tygodniu nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15.
 2. Wspominając kolejną rocznicę objawień fatimskich, w środę 13 października zapraszamy do udziału w nabożeństwie z procesją o godz. 17:00.
 3. W czwartek, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – módlmy się za nauczycieli i wychowawców.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:30 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.
 6. Biblioteka parafialna czynna jest w piątki od godz. 17.00 do 19.00 i w ostatnią niedzielę miesiąca od godz. 9.00 do 13.00.
 7. W najbliższą niedzielę 17 października będziemy gościli w naszej Parafii Siostry Boromeuszki, które będą dzielić się radością powołania oraz we wspólnej modlitwie prosili o dar nowych powołań
 8. Ekstremalny męski weekendodbędzie się w dniach 14–17 października. To czas budowania wspólnoty, nauka współpracy i wspólnej modlitwy. Zapisy i szczegóły na stronie: http://www.niezlomny24.pl/
 9. W „Gościu Niedzielnym” m.in.: bardzo ważny artykuł „15 października – Dzień Dziecka Utraconego”.
 10. Z okazji Dnia Papieskiego grupa Dzieci Maryi zaprasza na papieskie kremówki. Ciastka można kupić po Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie działalności grupy.

_________________

„Nie lękajcie się” – to chyba jedne z najbardziej znanych słów św. Jana Pawła II. Niech one nam pomagają w naszej drodze za Jezusem, wypełnianiu Jego wskazań. Niech Bóg nam błogosławi.

 

OGŁOSZENIA DALSZE

Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy odbędzie się 20 listopada o godz. 10 w katedrze. Uroczystość będzie transmitowana m.in. przez TVP1.

Rekolekcje dla maturzystów odbędą się w dwóch terminach:

 • 29–31 października w ośrodku rekolekcyjnym „Tabor” w Brennej;
 • 3–5 grudnia w domu rekolekcyjnym w Ustroniu.

Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Nowrot, archidiecezjalny duszpasterz akademicki i duszpasterz młodzieży wraz z animatorami. Tematyka ćwiczeń duchowych będzie poświęcona rozeznawaniu powołania i odkrywania swego miejsca we wspólnocie Kościoła.