27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Eucharystia, na której się gromadzimy, jest pamiątką nowego przymierza ustanowionego przez Chrystusa. On sam przychodzi i chce towarzyszyć naszej pielgrzymce. Dziś zwraca naszą uwagę na relacje małżeńskie i rodzinne. Otwórzmy serca, aby Chrystus mógł nas dotknąć, uzdrowić i przemienić, kierując nasze kroki ku coraz bardziej dojrzałej miłości.
Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

_________________

  1. O godz. 17:00 zapraszamy na Różaniec.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych młodzież, dzieci i dorosłych. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Módlmy się w intencji kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. Z okazji XXI Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Nie lękajcie się!”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 9 października o godzinie 17.00 w SCK Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12). W programie występ kapeli góralskiej „Wisła”, uczniów SP nr 13, Branżowej Szkoły I-go stopnia im. Św. Jana Pawła II, wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w parafiach dekanatu siemianowickiego.
  5. Z okazji XXI Dnia Papieskiego grupa Dzieci Maryi zaprasza na papieskie kremówki. Ciastka będzie można zakupić w niedzielę 10 października po Mszach Świętych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie działalności grupy.
  6. Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 odbędzie się w katedrze w niedzielę 10 października o godz. 18. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup. Po Mszy św. nastąpi wręczenie nagrody „Lux ex Silesia” prof. dr. hab. n. med. Marianowi Zembali, wybitnemu kardiochirurgowi. Prosimy o przekazanie w ramach ogłoszeń parafialnych zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu nauczycielom akademickim i studentom.
  7. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Seminarium Odnowy Wiary. To czas niezwykłych spotkań, dzięki którym wielu ludzi doznaje duchowej przemiany, nawrócenia, odnowy i na nowo rozpala ogień swojej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 października w Oratorium przy parafii Krzyża Świętego o godz. 18:45.
  8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim oraz rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej.
  9. Prosimy o przekazanie informacji zwłaszcza osobom chorym, o dostępności transmisji internetowa wszystkich Mszy i nabożeństw z naszego kościoła /link na stronie internetowej www.michalkowice.ihs.pl/.
  10. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na naszą parafię a przed kościołami odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

____________________________

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego odbędzie się w dniach 14-15 października obok probostwa.