– Uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła –
26 września 2021

 

Nasza Parafia obchodzi dziś swój Odpust ku czci św. Michała Archanioła, wielkiego Opiekuna Kościoła i naszej Wspólnoty. Bardzo serdecznie witamy drogich nam Gości i Rodzinę Parafialną. Witamy szczególnie Ojca Grzegorza Adamczyka, głoszącego Słowo Boże. Dziś swoje imieniny obchodzi ks. abp Damian Zimoń – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

____________________________

 1. O godz. 17:00 zapraszamy na uroczyste, odpustowe Nieszpory.
 2. Wspólnota Przyjaciół Jezusa zaprasza na spotkania we wtorki o godz. 19.00 do domu parafialnego.
 3. Nauki przedślubne rozpoczynają się w czwartek 30 września o godz. 19:00 w domu katechetycznym
 4. W tym tygodniu przypadają I piątek I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. a w czwartek, piątek i sobotę od godz.17:00. W sobotę o 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 5. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od 16.00 do 17.00
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. W piątek przed nabożeństwem różańcowym, poświęcimy różańce dzieciom, które przystąpią w tym roku szkolnym po raz pierwszy do Komunii Świętej.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych młodzież, dzieci i dorosłych. Różaniec codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o 17.00.
 8. W I piątek uczniów klas 8 przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w kościele.
 9. Odwiedziny chorych w sobotę 2 października. Zgłoszenia telefoniczne w kancelarii.
 10. Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20.30.
 11. Z okazji XXI Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Nie lękajcie się!”, stypendyści Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zapraszają na koncert ku czci św. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 9 października o godzinie 17.00 w SCK Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12). W programie występ kapeli góralskiej „Wisła”, uczniów SP nr 13, Branżowej Szkoły I-go stopnia im. Św. Jana Pawła II, wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich. Bezpłatne wejściówki można otrzymać w parafiach dekanatu siemianowickiego. W tym roku w związku z trwającą pandemią konieczne jest potwierdzenie obecności. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
 12. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Seminarium Odnowy Wiary. To czas niezwykłych spotkań, dzięki którym wielu ludzi doznaje duchowej przemiany, nawrócenia, odnowy i na nowo rozpala ogień swojej wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 października w Oratorium przy parafii Krzyża Świętego o godz. 18:45.
 13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: polecamy szczególnie bardzo ważną, szczerą rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację.
 14. Prosimy o przekazanie informacji zwłaszcza osobom chorym, o dostępności transmisji internetowa wszystkich Mszy i nabożeństw z naszego kościoła /link na stronie internetowej www.michalkowice.ihs.pl/
 15. Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na WŚSD.

 

____________________________

Dziś:

 • w domu parafialnym można skorzystać z pomocy pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich i dokonać wpisu w Narodowym Spisie Powszechnym od godz. 7.30 do 14.00.
 • Szpital Miejski informuje o możliwości zaszczepienia się na COVID 19 w Zameczku od godz. 12.00 do 16.00.
 • Uczniowski Klub Sportowy „Wołodyjowski” Siemianowice Śląskie i Prezydent Miasta Pan Rafał Piech zapraszają na Rodzinny Piknik Szermierczy „Pożegnanie Lata (z Bronią)”, który odbędzie się od godz. 15.00 w Zameczku

Od 1 października w polskich kinach można oglądać znakomity fabularny film pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja, w opinii wielu jest najlepszą w historii kina ekranizacją wydarzeń fatimskich. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

W związku z odbywającą się w niedzielę, 3 października, XIII edycją SILESIA MARATHONU, w godz. 9.45-13.45 nastąpi czasowe zamknięcie ulic: Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi, Katowickiej, jak również nastąpią utrudnienia w komunikacji miejskiej.

.