Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego

Zgromadzeni w świątyni parafialnej, która jest Bożym i naszym domem, pragniemy dzisiaj uroczyście przeżyć rocznicę jej po­święcenia. Jest to okazja, aby raz jeszcze wspólnie podziękować Bogu za Jego obecność pośród nas oraz wspomnieć przed Nim tych, którzy kiedyś tę świątynię wybudowali i wyposażyli. Dzię­kując za dar świątyni, uświadamiamy sobie równocześnie odpo­wiedzialność, jaka spoczywa na nas, abyśmy o ten kościół para­fialny nadal dbali i ubogacali go nie tylko materialnie, ale również duchowo – naszą częstą obecnością, wspólną modlitwą, a przede wszystkim stałą troską o świątynie naszych dusz.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc ofiarom wydarzeń w Afganistanie.

_______________________________________________________________________________________________________________

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na probostwie.
 3. We wtorek obchodzimy Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. Koło Przyjaciół Misji zaprasza w środę 22. Września o godz. 18.00 na Mszę św. w int. misji i misjonarzy. Po Mszy spotkanie w Domu Katechetycznym z o. Grzegorzem Adamczykiem.
 5. Już za tydzień obchodzimy uroczystość odpustową. Kazania wygłosi o. Grzegorz Adamczyk – nasz parafianin a obecnie misjonarz w Peru. Suma odpustowa o godz. 11.30 o godz. 17.00 uroczyste Nieszpory odpustowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Trwa nowenna do naszego Patrona św. Michała Archanioła. Korzystajmy z przywileju odpustu zupełnego przez udział w spowiedzi i Komunii Św
 6. Wspólnota Przyjaciół Jezusa z naszej parafii serdecznie zaprasza na wigilijne czuwanie ze św. Michałem Archaniołem w sobotę o godz. 20.00, zakończone Apelem Jasnogórskim.
 7. Za tydzień w niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się także liczenie wiernych.
 9. W domu parafialnym będzie można skorzystać z pomocy pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich i dokonać wpisu w Narodowym Spisie Powszechnym od godz. 7.30 do 14.00.
 10. Szpital Miejski informuje o możliwości zaszczepienia się w przyszłą niedzielę na COVID 19 w Zameczku od godz. 12.00 do 16.00.
 11. Nauki przedślubne rozpoczynają się w czwartek 30 września o godz. 19:00
  w domu katechetycznym
 12. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego przez wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana.
 13. Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich zaprasza Parafian w dniu 25 września na godzinę 18.00 do Parafii Krzyża Świętego na Mszę Świętą z okazji 5lecia działalności Parafialnego Caritasu.
 14. Wspólnota Niepokalanego Serca Maryi w Siemianowicach Śląskich zaprasza 02 października 2021r. do Parafii Ducha Świętego na nabożeństwo I Soboty miesiąca. Rozpoczynamy o godzinie 10.00. 

Kolekta w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.