XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Matki Bożej Piekarskiej

Jezus powiedział, że jeśli ktoś chce pójść za Nim, powinien zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i naśladować Go. „Za kogo mnie uważacie?” – zapytał najpierw. Gromadząc się na tej Eucharystii, wyznajemy, że Jezus jest Panem naszego życia. Czy jednak zawsze pamiętamy o naśladowaniu Go w niesieniu krzyża w codzienności? Rozpocznijmy sprawowanie tych świętych obrzędów ze skruchą w sercu i przeprośmy Boga za każdy nasz grzech.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół.

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej.
 2. We wtorek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Poświęcimy przyniesione krzyże.
 3. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. W wigilię święta św. Stanisława Kostki zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. tj. w piątek 17 września o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie z Księdzem Proboszczem.
 4. 19 września przypada 117 rocznica poświęcenia naszego kościoła. W niedzielę chcemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni, która jest widzialnym znakiem obecności Pana Boga pośród nas. O godz. 8.00 Msza Święta w int. budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.  
 5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Świętego Michała Archanioła, która przygotuje nas duchowo do przeżycia odpustu. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej, skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. Chór Parafialny MICHAEL zaprasza na próby w poniedziałki o godz. 17:00.
  Chór CAMERATA zaprasza w czwartki o godz. 18:00. 
  Chóry spotykają się w auli domu katechetycznego. Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu.
 7. 20 września o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej na Probostwie.
 8. Nauki przedślubne rozpoczynają się w czwartek 30 września o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 9. Dziś do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, zaś „Gościa Extra” w całości poświęconego naszym nowym błogosławionym.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny.