22 NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszej liturgii usłyszymy słowa świętego Jakuba, zachęcającego nas: „Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Otwarci na działanie Boga w trakcie tej Eucharystii przyjmijmy Jego łaskę świadomie, by mogła owocować w naszym codziennym życiu. Na początku zaś przeprośmy za każdy grzech i zaniedbanie z naszej strony.

Duchowo łączymy się z pielgrzymami zebranymi w sanktuarium MB i św. Bartłomieja w Piekarach.

Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie dobro. 

* * * * *

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc mianował księdza Zbigniewa Bielę rezydentem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich. Dziękujemy Księdzu za wieloletnią posługę w naszej parafii i życzymy błog. Bożego w nowej posłudze. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Zbigniewa w naszej Parafii zostanie odprawiona 31 sierpnia o godz. 18.00. Zachęcamy parafian do udziału.

Zapraszamy na Nieszpory o godz. 17.00.

Od 5. września msze niedzielne odprawiane będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 15:45 i 18:00.

W poniedziałek o godz. 7.30 Msza św. w int. Pana Leszka, który kończy posługę kościelnego. Sprawował tę funkcję przez 21 lat. Wyrażamy naszą wdzięczność za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty parafialnej.

Msze w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odprawimy:

            dla Szkoły Podstawowej nr 4 w środę – 1 września – godz. 16:30

            dla Szkoły Podstawowej nr 13 w środę – 1 września – kl. V-VIII o godz. 9:30, kl. I-IV godz. 11:00

Młodzież a w szczególności przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz.18:00.

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godziny 7.00 i godzinę przed rozpoczęciem mszy wieczornej.

Katechetów uczących na terenie naszej Parafii zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej na probostwo.

W sobotę od godz. 17.00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę o 20:30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

Spotkanie wszystkich rodziców dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i Wczesnej Komunii św.; odbędzie się w niedzielę 12 września o godz. 19:00 w kościele.

Spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. rozpoczynają się od poniedziałku 13 września o godz. 17:00.

Chorych odwiedzimy w soboty 11 i 18 września. Zapisy w kancelarii.

Informujemy na prośbę Wojewody Śląskiego, że w niedzielę 5 września przy parafii pw. Ducha Świętego w Siemianowicach Śl. – Bytkowie będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”: przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

            Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Będziemy także gościć ks. Dawida Sładka posługującego w Kazachstanie – wygłosi kazania i poprosi o dar materialny na dzieła, które prowadzi.

*****

Zostaliśmy napełnieni łaską samego Boga. Idźmy więc i dawajmy świadectwo swym życiem. Niech umocni nas w tym zadaniu Boże błogosławieństwo.